Čvn
2021

Jak dokáže tanzanit pomoci? 3 + 1 nejvýznamnější účinek tohoto drahokamu na vaše zdraví

Tento vzácný kámen je nejen překrásný, dokáže i pomoci se zdravotními neduhy psychického či fyzického rázu. Objeven byl v Tanzánii, díky čemuž získal i své jméno. Jedná se o poměrně mladý kámen, který byl objeven teprve v roce 1967 a jeho slávu má na svědomí newyorské klenotnictví Tiffany. To totiž na trh uvedlo šperky právě s tímto významným krystalem. Cena tanzanitu tak rychle stoupla společně s oblibou tohoto nádherného drahokamu. S jakými problémy vám dokáže tanzanit pomoci a jaké jsou jeho další benefity? Přečtěte si, čím je tento drahokam výjimečný.

Ačkoliv je konvenční léčba jakýchkoliv zdravotních neduhů prvořadá, s pomocí víry v léčivé kameny a jejich přítomnosti se můžete pokusit zbavit problémů, které vás skličují. Samotný tanzanit, drahokam měsíce prosince, je nazýván kamenem zdraví. Jeho seznam účinků je tedy celkem dlouhý. Co všechno tento drahý kámen, jehož objev výrazně ovlivnil tanzanskou ekonomiku a dodnes bylo objeveno jen jeho jediné naleziště, dokáže?

Tanzanit jako pomocník při detoxikaci těla

Tanzanit je kámen, který je vhodný nosit u sebe jako amulet. V jeho přítomnosti by měla účinněji probíhat detoxikace těla, také se ale vaše tělesná schránka může stát vitálnější. Tanzanit napomáhá regeneraci buněk a tkání, urychluje hojení a posiluje imunitní systém. V neposlední řadě může také čistit krev.

tanzanite

Drahokamem proti bolestem hlavy

Ten, kdo trpí úpornými bolestmi hlavy ocení, že právě tanzanit může pomoci od takových bolestí ulevit. Podobné účinky může mít i na bolesti spojené s očima nebo ušima. Tanzanit obecně zvyšuje hojení na všech úrovních.

Pomyslná tečka za alkoholismem? Tanzanit

Podobně jako ametyst, i tanzanit je známý svou silou napomáhat lidem, kteří se léčí ze závislosti na alkoholu. Podobně pomáhá léčit i další psychické problémy, které mohou být spojeny právě se závislostmi. Tento levandulově zabarvený krystal může zmírnit stres, deprese či jinou psychickou nepohodu.

Mystické schopnosti tanzanitu

Tento drahokam má pomáhat při metafyzickém uzdravování těla. Otevírá a povznáší srdce, napomáhat má i při sdílení duchovních informací. Jedná se o kámen, který je velice významný pro duchovní svět. Tanzanit stimuluje krční a korunní čakru a umožňuje hlubokou meditaci. 

Co možná o tanzanitu ještě nevíte?

Účinky tanzanitu jsou rozličné. Méně podob má ale jeho půvabný vzhled. Tento drahokam je možné vlastnit v barvách od světlé modré až po tmavě modrou přecházející do odstínů fialové. I když je jeho přírodní barva hnědá, jeho konečný vzhled závisí na tepelné úpravě, kterou projde. Podle Masajů, kteří také náhodou tento krystal objevili, když se po bouři leskl v zemi, mohou modrou barvu nosit jen ženy, které jsou požehnány novým životem. Proto obdarovávají své ženy po porodu potomků právě šperkem s tanzanitem. Ten totiž značí nový začátek a jeho prosperitu. I ve zbytku světa je tak tanzanit známý jako kámen, kterým se obdarovávají právě čerstvé maminky.

Tento kámen byl také jmenován kamenem měsíce prosince, proto je ideální i jako dárek pro ženy, které se právě v prosinci narodily. Darovat ho můžete ve formě šperku nebo samostatného kamínku, který může obdarovaná nosit stále při sobě. Tanzanit se také hodí jako dar k 24. výročí svatby. Velký výběr šperků nejen s tanzanitem můžete najít na stránkách Klenot TV. Díky tomu, že je tento drahokam velice vzácný a poptávka po něm je větší než nabídka, může být tanzanit ideálním dárkem, který se bude dědit z generace na generaci. Vznikne tak krásná tradice, která krystalu přidá na hodnotě pro budoucí majitele. Ať už si tedy chcete pomoci od zdravotních problémů či chcete jen potěšit druhé, šperk s drahokamy bude tou pravou volbou.